top of page

Lokalita

Obec Bukovno se nachází zhruba šest kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi, kam se autem dostanete do 10 minut. Do Mladé Boleslavi je možné dojet také vlakem či autobusovou linkou. 

V Bukovnu nalezneme občanskou vybavenost perfektní i pro rodiny s dětmi, nachází se zde mateřská škola, rodiče také velice ocení dětské hřiště s parkem. Obec dále nabízí smíšené potraviny, restauraci, místní knihovnu a sokolovnu, kde se konají různé kulturní akce. Pro sportovní a volnočasové využití lokalita nabízí dále střelnici či nedaleké golfové hřiště.

 

Okolí nabízí mnoho možností na víkendové výlety ať už na kole nebo autem, například na hrad Bezděz. Nedaleko Bukovna se nachází i mnoho dalších kulturních památek, jako například Státní zámek Mnichovo Hradiště a zříceniny hradů Zvířetice či Michalovice. V letních měsících se můžete vykoupat v Máchovo jezeře či přírodním jezeře Konětopy, nadšenci zimních sportů ocení nedaleké skiareály v Krkonoších.

Státní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční sídlo Václava Budovce z Budova založené roku 1606 najdeme v Mnichově Hradišti, zhruba 15 km jihozápadně od Turnova, nedaleko Českého ráje.

fredy-martinez-frd7WNzipdU-unsplash.jpg
Praha

Bukovno se nachází méně než hodinu cesty autem od hlavního města Prahy.

Státní hrad Bezděz

Hrad Bezděz se nachází se na kopci Velký Bezděz (603 m) v Dokeské pahorkatině, nad vsí Bezděz, v blízkosti Máchova jezera, asi 6 km jihovýchodně od města Doksy.

Bezděz Castle is a Gothic castle located
Máchovo jezero a Konětopy

Máchovo jezero, největší umělá vodní plocha (278 ha) Máchova kraje byla založena jako Velký rybník císařem Karlem IV. v roce 1367. 

Jezero Konětopy je výborné přírodní koupaliště, které najdeme mezi obcemi Konětopy a Dřísy na Mělnicku, spolu s dalšími jezery.

eduards-k-WCi2SgBEVOM-unsplash (1).jpg
bottom of page